Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Okno s knižnicami naboku v Microsoft Windows 7Už dlhší čas mám v pláne si vyskúšať vytvoriť vlastnú knižnicu vo Windows 7, no až teraz som si našiel na to čas. A o čo sa jedná? Určite poznáte špeciálne priečinky, ktoré nájdeme napríklad preklikom do priečinka Dokumenty, kde okrem nich vidno napr. Hudba, Obrázky, Videá, viď obrázok. Výhoda je jednoznačná – okamžitý prístup k danému obsahu a to jedným klikom.

Pre náš prípad si vytvorím knižnicu s názvom Fotky, ktorý bude odkazovať na skutočný priečinok s fotografiami (ten už musí byť vytvorený ). Takže poďme na to.

V prvom rade si otvoríme prieskumník (Windows Prieskumník = Windows Explorer) cez Štart -> Všetky programy -> Príslušenstvo -> Windows Prieskumník (Start -> All programs -> Accessories -> Windows Explorer) alebo pravým tlačidlom na tlačidlo Štart.

Otvorí sa okno so zobrazením všetkých knižníc, napr. takéto:

Microsoft Windows 7 - zoznam základných knižníc

Klikneme pravým tlačidlom do prázdnej plochy a zvolíme Nový (New) a tam Knižnica (Library), viď obrázok

Microsoft Windows 7 - nová knižnica

Zadáme názov napr. Fotky, dvakrát na novovytvorenú knižnicu klikneme a zvolíme Zahrnúť priečinok, kde vyberieme priečinok, ktorý chceme prepojiť a je to!

Microsoft Windows 7 - vlastná knižnica - zahrnúť priečinok

 

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov