Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Veľakrát sa ma poslucháči na kurze pýtajú ako vložiť súbor do článku, resp. odkaz na súbor v článku. Správnym riešením je použitie správneho textového editora v Joomla a to napr. JCK Editor, ktorý si môžete stiahnuť na adrese (vyžaduje registráciu)

http://www.joomlackeditor.com/downloads/viewcategory/1-jck-editor

Editor nainštalujte štandardne cez Rozšírenia -> Inštalovať / Odinštalovať, ale ak ho chcete používať, treba prejsť do menu Stránky -> Globálna konfigurácia. V prvej záložke s názvom Stránky v zobrazenom formulári v políčku Prednastavený WYSIWYG editor je potrebné zvoliť Editor - JoomlaCK. Tým sa automaticky aktivuje JCK editor v každom článku.

Postup ako vložiť odkaz na súbor

1.) Napíšte do článku akýkoľvek text, napr. Súbor na stiahnutie

2.) Označte ho

3.) Potom v článku zvoľte ikonku - vyzerá ako spojivko reťaže s bielym pluskom v zelenom krúžku jck-editor-vlozenie-hyperlinku.

Otvorí sa Vám táto ponuka

jck-editor-file-browser

(viď kde naspodu zvoľte Vybrať súbor, nájdite súbor na svojom PC a potom kliknite na Send it to the Server (tiež vpravo dole)

V priečinku (alebo FTP) www stránky sa Vám automaticky vytvoril priečinok s názvom files, kde sú uložené všetky súbory.

Označený text spomínaný v bode 1 bude označený ako hypertextový odkaz

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov