Cloud Computing Center


Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Bežné zobrazenie bannerov spravujeme cez menu Komponenty -> Reklamné prúžky. Čo ak chceme striedať bannery, bez potreby obnovovať stránku (čiže nech sa striedajú sami od seba)? Riešenie je v bezplatnom module s názvom Simple Image Rotator, ktorý sa dá stiahnuť na stránke http://www.joomlaworks.gr/, (nachádza sa úplne na spodu stránky)

 

Po jeho inštalácii (cez Rozšírenia -> Nainštalovať/Odinštalovať) je potrebné nastaviť jeho základné parametre a to - povoliť odkaz na existujúce bannery, ktoré sme si vopred vytvorili cez Komponenty -> Reklamné prúžky, pozíciu bannera na stránke, príp. rýchlosť striedania, rozmer obrázka, atď.

 

Takže prejdite do Rozšírenia -> Správca modulov, nájdite Simple Image Rotator, treba ho najprv Povoliť, potom kliknutím na názov a následným zobrazením nastavení modulu zvoľte úplne vpravo dole: Should the Rotator be used to display banners from the Banner Component? na Yes (bypasses all options above) - tým sa budú zobrazovať tie bannery, ktoré sú zadefinované cez Komponenty -> Reklamný prúžok

 

V nastaveniach Simple Image Rotator ešte navolíme Pozícia na napr. banner1, nad tým zakážeme Zobrazovať názov (aby sa zbytočne nezobrazoval názov modulu spolu s bannermi)

 

Napravo máte ešte nastavenia ohľadom rýchlosti, rozmeru obrázka, atď., ale to sú záležitosti, s ktorými sa treba len pohrať :-)

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov