Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Môj ďalší experiment, ktorý som realizoval cez víkend, bola úprava fotografie, ktorú som vyfotil v obývačke. Za žaluzím na parapete máme kvetináče s rôznymi kvetmi, nalepené veľkonočné obrázky a keďže slniečko intenzívne svietilo, dostal som nasledovnú podobu fotky (originál):

 

Kvety za žaluzím - foto - www.janzitniak.info

Rozmýšľal som ako zdôrazniť motív kvetináčov a kvetov. Napadlo ma, že odstránim zbytočné prvky (napr. tie veľkonočné obrázky napravo hore) a hlavnú tému kvety a kvetináče silno zvýrazním. Kedže obrázok bol fotený do RAW, vo Photoshope sa mi automaticky otvoril program Camera Raw. Originálny obrázok si môžete stiahnuť kliknutím sem.

V Camera Raw som spravil tieto nastavenia (priznávam, bolo to viac menej náhodne :-) V Kalibrace fotoaparátu (viď foto nižšie) som navolil profil fotoaparátu Adobe Standard - tým som získal "predpripravené" tónovanie fotografie.

Camera Raw - kalibrace fotoaparatu adobe standard - www.janzitniak.info

V Camera Raw v záložke Základní som navolil Černé a Kontrast na hodnotu +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - základní - www.janzitniak.info

V Camera Raw v časti Tónová krivka som zvolil Světla a Světlé na +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - tonová krivka - www.janzitniak.info

V Camera Raw v záložke HSL a stupně šedi a na karte Sytost! som zvolil Červené +100 (viď obrázok nižšie)

Camera Raw - HSL stupne šedi - www.janzitniak.info

Čo sa týka Camera Raw, nastavenia sú hotové, potvrdil som Otevříť Obraz. Obrázok obsahuje zbytočné šumy (oranžové bodky), ktoré som odstránil spôsobom - výberom som označil oblasť, ktorá obsahovala šum a tú som vymazal farbou žáluzia (červenou) . Postup je nasledovný:

1.) Cez kvapkadlo kvapkadlo som navolil farbu pozadia (červená) .

2.) Vybratú červenú farbu som nastavil ako farbu pozadia a to kliknutim na dvojšípku Prehodenie farieb, ktorá sa nachádza v panely nástrojov naspodu. Červená farba (čiže farba pozadia) musí by vpravo dole.

3.) Označil som si oblasť na fotke, ktorú chcem vymazať, príp. si natočím výber kliknutím na pravé tlačidlo a výberom možnosti Transformovat výběr

transformovat-vyber

4.) Stlačím DELETE :-)

Výsledná fotografia vyzerá takto:

Kvety za žalužím

Určite existujú rýchlejšie postupy, budem rád, ak mi napíšete, ako sa Vám to páčilo, príp. tip na šikovnejší postup :)

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Počas štúdia vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov