Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

V tomto článku by som Vám chcel predstaviť jednu z užitočných pomôcok pre začínajúcich fotografov a dovolím si tvrdiť, že ani pokročilejší fotografi neohrnú nosom. Jedná sa o online aplikáciu, ktorá dokáže simulovať expozičné režimy na fotoaparáte. A čo sú tie expozičné režimy? To je to "koliesko" na foťáku, kde sú uvedené  skratky ako P, A (Av), S (Tv), M, USER1, USER2, automatika, atď.

Ak ste ich dosiaľ považovali za záhadu, tak  na stránke http://camerasim.com/camera-simulator.html si môžete vyskúšať režim A (Av) - priorita clony (nastavíte si clonu v rozsahu od f2.8 do f36, čas expozície sa následne vhodne nastaví), S(Tv) - priorita času (nastavíte čas uzávierky, čím sa automaticky nastaví zodpovedajúca clona, v aplikácií je možné nastaviť času od 1s po 1/2000s) a M - manuálny režim, kde si nastavujete clonu, čas a ISO (citlivosť snímača, na stránke môžete nastaviť od 100 do 3200) bez ohľadu, aby sa zmenila akákoľvek z nich. ISO samozrejme môžete zmeniť aj pri programoch A(Av) alebo S(Tv). Pokročilejší fotografi používajú vo väčšine A(Av), čiže prioritu clony.

V online aplikácii, ktorú som uviedol máte snímku dievčatka, ktorá v ruke drží rýchlo krútiacu vrtuľku. Po zvolení vhodného fotografického režimu je možné obrázok zachytiť a výslednú snímku po aplikovaní príslušných parametrov vizuálne zhodnotiť.

Online SLR simulator

Ak použijete krátky expozičný čas, tak otáčajúcu vrtuľku zamrazíte. Výborná je možnosť zmeny ISO - no tu sa mi osobne zdá byť fotka od ISO800 dosť zašumená. Dokonca je možné zmeniť svetelné podmienky a tým ovplyvniť expozičné stupne či už do mínusových alebo plusových hodnôt. Ďalej môžeme nastaviť vzdialenosť fotografa od objektu (nemyslím tým ohniskovú vzdialenosť) a veľkosť ohniskovej vzdialenosti (od 18mm do 55mm).

Najdôležitejšie hodnoty sa nám zobrazujú priamo pod fotografiou, tak ako by sme pozerali do hľadáčika fotoaparátu. Čo mi chýba, tak to je nemožnosť výberu zaostrovacieho bodu, ale možno sa takej vlastnosti v najbližšom čase dočkáme. Určite vyskúšajte!

http://camerasim.com/camera-simulator.html

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Počas štúdia vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

Vrelo odporúčam:
www.akopredavat.sk- užitočné tipy na zvýšenie predaja

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov