Cloud Computing Center


Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Na jednom mojom stretku mi známy, pri otázke ako chrániť fotografie copyrightom, vnúkol tip. Poradil mi, že značka Nikon, a predpokladám aj iné značky, dokážu automaticky vložiť poznámku do EXIF fotografie, hneď ako fotograf stlačí spúšť. Takže pátral som na mojom Nikon D60 a vypátral som :). V mojom prípade som poznámku "zneužil" na vloženie mena autora.  Prikladám obrázky s postupom ako na to:

 

1.) Prejdeme do menu Nikon D60, zvolíme Setup Menu a tam Image comment

nikon D60 - image comment menu

2.) Zaškrtnime Attach comment! Potom zvolíme Input comment, kde vpíšeme text, napr. meno autora

nikon input comment

3.) Na virtuálnej klávesnici vypíšeme textový údaj. Sprvu som mal problém ako vymazať znak. Nenašiel som Backspace ani Delete. Riešenie je prejsť na znak, ktorý chceme vymazať a stlačíme tlačidlo so symbolom koša. 

nikon d60 vkladanie textu

4.) Po vpísaní textu nezabudnime spraviť posledný krok a to potvrdiť Done, tak ako na obrázku nižšie. Ešte raz, nezabudnite zaškrtnúť Attach comment!

nikon d60 done

Po preštudovaní EXIF-u fotografie nájdeme poznámku v atribúte UserComment

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov