Cloud Computing CenterHodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Cez víkend som riešil problém ako na priesvitne pozadie obrázka v Adobe Photoshop. Jednou z ciest je, že obrázok si uložím vo formáre GIF s nastavením priesvitneho pozadia pri ukladaní napr. v programe IrfanView. Pri otvorení takého obrázka v Adobe Photoshop je pozadie naozaj priehľadné.

 

Druhá možnosť je, že v otvorenom obrázku vo Photoshope vymažeme pozadie. Na prvý pohľad pracné, ale je to otázka pár sekúnd (samozrejme závisi od zložitosti obrázka :-). Predvediem na ukážke loga katalógu ubytovania na Slovensku www.lacneubytovanie.sk

Adobe Photoshop - otvorenie loga

Predtým ako vymažem pozadie, vytvorím novú vrstvu, ktorú umiestnim pod obrázok. Kedže táto nová vrstva je automaticky nastavená ako priehľadna (transparentná), po vymazaní pozadia z loga získam pozadie tej priehľadnej vrstvy. Nová vrstva v Adobe Photoshop sa vytvára cez menu Vrstva -> Nová vrstva (príp. Shift + Ctrl + N)

Adobe Photoshop - Nová vrstva

Teraz pozor! Nová vrstva musí byť pod vrstvou obrázka, ktorého pozadie chceme vymazať. Ťahaním to však nepôjde! A to z dôvodu, že vrstva s obrázkom je uzamknutá (viď malý zámok).

Adobe Photoshop - Vrstvy zoznam

Odomknutie je jednoduché. Vrstvu treba premenovať napr. 2x klikom na ňu. Zadáme názov napr. názov Pozadie, čím ju môžeme odomknúť a tak ťahať hore, dole. Vo vrstvách musíme mať najvyššie obrázok a pod ňou prázdnu vrstvu!!!

Zvolíme vrstvu s obrázkom a klikáme do obrázka cez Magnetické laso (klávesová skratka L)

Adobe Photoshop - nastroj Magneticke laso

alebo Kouzelna hůlka (klávesová skratka W)

Adobe Photoshop - kouzelna hulka

Mne sa osvedčila kouzelna hůlka. Pri kouzelnej hůlke malý tip: Odporúčam podľa veľkosti obrázka nastaviť parameter Tolerance - čím vyššie číslo, tým vyšší záber nástroja. Ja osobne som navolil hodnotu 100.

Adobe Photoshop - Kouzelna hulka - tolerancia

Obrázok vyzerá momentálne takto:

Adobe Photoshop - Pouzitie Kouzelna hulka

Po označení obrázka prejdeme do Výber -> Doplněk (Shift + Ctrl + I), čím spravíme inverziu výberu

Adobe Photoshop Vyber - Doplnek

a deletom vymažeme pozadie. Skratkou CTRL + D zrušíme výber a dostaneme výsledný obrázok, ktorý má štvorčekové pozadie

Adobe Photoshop - priesvitny obrazok

Obrázok môžete uložiť ako GIF (cez Soubor -> Uložiť pro web a zařízení ...) alebo použiť kopírovaním do iného obrázka.

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

Mgr. Ján Žitniak info

profilova fotka 640x640

Vo Fínsku nadobudol profesionálne skúsenosti s IT lektorovaním a vyspelým spôsobom výučby - tieto skúsenosti sa snaží zrozumiteľným a priateľským spôsobom odovzdať ďalej svojim poslucháčom. Orientuje sa hlavne na počítačové školenia Microsoft Office hlavne školenie Excel.
outlook-jednoduse-2013-jan-zitniakDržiteľ medzinárodného certifikátu Microsoft Excel - Office Excel ® 2010 Expert. Je autorom kníh
kniha microsoft office 2016 podrobna pouzivatelska priruckaMicrosoft Office 2016 - podrobná užívateľská příručka a  Microsoft Outlook 2013 jednoduše   nakladateľstvaComputer Press

Poslednými sú knihy Microsoft Excel 2019 for beginners a Microsoft Excel 2019 for intermediates, ktoré sú k dispozícii na na AmazoneViac ...

 

 

 

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov