Cloud Computing Center


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Nokia logoVeľakrát pri komentároch o Nokiách čítam kritické reakcie. Ľudia Nokii vyčítajú hlavne pomalosť systému, nízke rozlíšenie displeja (640 x 360px), zastaralosť systému. Súhlasím je to pravda, aspoň čo sa týka pomalých reakcií.

Nechápem však čom je problém. Na svojej Nokii dokážem nájsť kontakt, zavolať, surfovať na webe, synchronizovať kontakty, obrázky, SMS mi príde tam kam má prísť ;) (viď chyba pri odosielaní SMS v OS Android) budík budí načas a aj keď je telefón vypnutý ;) (viď chyba v Iphonoch, kde budí budil o hodinu neskôr! - pekný prúser), dobrá výdrž batérie, navigácia zadarmo! - pre mňa super plus (zbytočne nechcem platiť za konkurenčné navigácie a ani kradnúť), Nokia robí veľmi pekné fotografie


Synchronizácia je výborná - môžem kontakty kedykoľvek cez
ovi účet preniesť na akúkoľvek inú Nokiu, rovnako to platí aj pre obľúbené miesta v OVI mapách.

Keď som koncom roka zvažoval kúpu telefónu, kúpil som si Samsung S8500 Wave, po mesiaci som ju predal - displej výborný, výdrž taktiež, HD video tiež, ale bez komprimácie, keď som písal naležato SMS pod SHIFTom bolo Odoslať (no stalo sa mi, že namiesto veľkého písmená som odoslal nedokončenú správu. Vŕŕŕ ...), chýbali šípky na pohyb v texte, budík budil len vtedy, keď bol telefón zapnutý - malé drobnosti, ale mne to liezlo na nervy.

Keď som zamýšľal nad telefónom s Androidom, napr. HTC Desire, odradila ma slabá výdrž batérie, škaredé fotografie a video. Neviem si predstaviť, že by mi mala vydržať batéria jeden deň, ja potrebujem volať, smskovať, vybavovať a nie sa stresovať výdržou.

Zamýšľal som sa nad HTC HD2, výborný veľký displej, ale opäť slabá výdrž batérie a telefón je tehla, čiže problém strčiť do vrecka.

S Iphonom nemám veľa skúsenosti, skúšal som Ipod, pravdupovediac, ničím ma to neohúrilo. Určite by ma dorazila nemožnosť MASS storage alebo nepodpora flashu.

Že v Nokii je rozlíšenie 640 x 360 to vôbec nie je problém, pri 4 palcoch možno áno, ale opäť by to bola nepraktická tehla (v zmysle prenášania mobilu).
Mne je Nokia veľmi sympatická a budem rád, keď mi niekto vyvráti moje názory.

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov