Cloud Computing CenterUser Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Slovenčina pre Joomla 1.5V prvom rade je potrebné si nainštalovať slovenčinu pre backend, čítaj bekend (prostredie administrácie) a frontend (prostredie stránky, ktorú už vidí bežný užívateľ).

Slovenčinu pre joomlu môžete sťahovať na týchto linkách:

Administrácia - backend

Stránka - frontend

Po stiahnutí inštalujte cez Rozšírenia ->Nainštalovať/Odinštalovať; anglicky Extensions -> Install/Uninstall. V poslednom kroku treba ešte nastaviť slovenčinu pre obidve prostredia a to v menu:
Rozšírenia -> Správa jazykov; anglicky Extensions -> Language manager
Treba však nastaviť jazyk aj pre Stránku (Site) aj pre Administráciu (Administrator) a to najprv výberom jazyka vľavo a potom na pravo kliknutím na ž ltú hviezdu (Predvoliť, anglicky Default), viď obrázok:

Joomla 1.5 - Správca jazykov - nastavenie slovenčiny

 

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov