Cloud Computing Center


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
Bežné zobrazenie bannerov spravujeme cez menu Komponenty -> Reklamné prúžky. Čo ak chceme striedať bannery, bez potreby obnovovať stránku (čiže nech sa striedajú sami od seba)? Riešenie je v bezplatnom module s názvom Simple Image Rotator, ktorý sa dá stiahnuť na stránke http://www.joomlaworks.gr/, (nachádza sa úplne na spodu stránky)

 

Po jeho inštalácii (cez Rozšírenia -> Nainštalovať/Odinštalovať) je potrebné nastaviť jeho základné parametre a to - povoliť odkaz na existujúce bannery, ktoré sme si vopred vytvorili cez Komponenty -> Reklamné prúžky, pozíciu bannera na stránke, príp. rýchlosť striedania, rozmer obrázka, atď.

 

Takže prejdite do Rozšírenia -> Správca modulov, nájdite Simple Image Rotator, treba ho najprv Povoliť, potom kliknutím na názov a následným zobrazením nastavení modulu zvoľte úplne vpravo dole: Should the Rotator be used to display banners from the Banner Component? na Yes (bypasses all options above) - tým sa budú zobrazovať tie bannery, ktoré sú zadefinované cez Komponenty -> Reklamný prúžok

 

V nastaveniach Simple Image Rotator ešte navolíme Pozícia na napr. banner1, nad tým zakážeme Zobrazovať názov (aby sa zbytočne nezobrazoval názov modulu spolu s bannermi)

 

Napravo máte ešte nastavenia ohľadom rýchlosti, rozmeru obrázka, atď., ale to sú záležitosti, s ktorými sa treba len pohrať :-)

Ak sa chcete naučiť viac, potom Vám odporúčam môj počítačový kurz Joomla

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov