Cloud Computing Center


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Dnes (a každý pondelok) začínam na youtube sériu Excel kurzov, resp. tipov a trikov, ktorú praktizujem už na www.facebook.com/kurzexcel od roku 2019. Ak by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte ich napísať do komentára ...

 

A teda začnime tým, že si povieme trochu viac o dôležitých pojmoch v Exceli a to:

Zošit je vlastne súbor vytvorený v Exceli (vo Worde je to dokument).

Hárok = strana zošita. Strán, čiže hárkov máme v zošite vždy 1, maximálny počet je neobmedzený. Hárok, ktorý vhodne pomenujeme, obsahuje rozsiahlu tabuľku rozdelenú do Buniek (počet stĺpcov je 16 384 a riadkov 1 048 576).

Bunka - je "políčko" do ktorej zapisujeme číselné, textové údaje či vzorce podobne ako v Microsoft Word a samozrejme tieto údaje vizuálne upravujeme (formátujeme). Každá bunka má svoju adresu, napr. A1, čo znamená, že je umiestnená v stĺpci A a v riadku 1. Bunka K10 je umiestnená v stĺpci označenom písmenom K a v riadku označenom číslom 10.

Vzorce = môžu byť jednoduché, napr. =A1*2 čím vynásobíme obsah bunky hodnotou 2 alebo aj zložitejšie, napr. =SUM(A2:A6) čím sčítame hodnoty v bunkách od A2 až po A6. Pre zložitejšie vzorce budeme používať pojem Funkcia.

Hárky môžu obsahovať vizuálnu reprezentáciu údajov vo forme Grafu, príp. obsahovať Kontingenčnú tabuľku, ktorá nám pomáha rýchlo a efektívne sumarizovať, analyzovať a filtrovať údaje. Ak by ste potrebovali vedieť všetky informácie systematicky, tak Vám odporúčam online školenia s podporou lektora, ktoré sú dostupné na https://www.KurzExcel.sk

 

Nájdete ma aj na

youtube logo male

Prihlásenie

About Jan Zitniak

Jan ZitniakFor over 11 years Jan Zitniak has been a professional instructor concentrating on Microsoft Office. He holds an international Microsoft Excel – Office Excel ® 2010 Expert certificate and has written several books discussing Microsoft Office.

obalka microsoft excel for intermediates

I'm author of books Microsoft Excel 2019 for intermediates, Microsoft Excel 2019 for beginners (for free, download here), Microsoft Outlook 2013 Jednoduše (translated to czech language), Microsoft Office 2016 Podrobná uživatelská příručka (translated to czech language).

The information mentioned in the books comes from practical experience he obtained at such large companies as T-Systems, BSH Bosch and Siemens, Veolia, Magneti Marelli, Coavis, National Bank of Slovakia and many others.

If you like my website you can support me by buying my book on Amazon clicking here.

Excel.online - simple Excel online

Simple online Excel with many examples - Excelo.online

Excelo.online is a project for students, teachers, lecturers and other people who want to learn Excel online. Many Excel exercises available there.

Príručka Microsoft Word, Excel, PowerPoint zadarmo na stiahnutie

Certifikáty

banner-kontakt-janzitniak-ponuka-pocitacovych-kurzov